Nabór wniosków do Nagrody Prezydenta Miasta Szczecin za najlepszą pracę naukową rozpoczyna się w najbliższą środę, 1 lipca . Celem konkursu jest promowanie innowacyjnych i nowatorskich prac związanych ze Strategią Rozwoju Szczecina, a w szczególności takich, które mogą przyczynić się do rozwoju Miasta i wpłynąć na ożywienie regionu.

Na konkurs mogą zostać zgłoszone rozprawy doktorskie, prace magisterskie, licencjackie i inżynierskie, które zostały obronione w tym lub w poprzednim roku. Powinny także prezentować wysoki poziom merytoryczny, warsztatowy i  dotyczyć tematyki związanej z takimi dyscyplinami jak nauki ścisłe i przyrodnicze, humanistyczno-społeczne, inżynieryjno-techniczne, medyczne czy nauki o zdrowiu.

Wybrane prace mogą zgłaszać zarówno ich autorzy, jak i uczelnie wyższe czy też promotorzy i opiekunowie naukowi prac, wypełniając kartę zgłoszeniową. Istotne jest jednak aby wytypowana praca została oceniona przez uczelnie w stopniu wyższym niż dobry, a jej ewentualne wdrożenie niosło szereg bezpośrednich lub pośrednich korzyści dla zrównoważonego rozwoju Szczecina.

Na złożenie kompletu dokumentów, zainteresowane osoby mają czas do 31 lipca br.  Zgłoszenia na konkurs  należy dostarczyć  do Urzędu Miasta Szczecin  – lewe  skrzydło  (dawna siedziba Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza).

W zakresie prac naukowych kierunków architektonicznych prace należy składać osobiście bądź też za pośrednictwem uczelni z dopiskiem „Nagroda Prezydenta Miasta Szczecin za najlepszą pracę naukową”, w sekretariacie Biura Architekta Miasta, pl. Armii Krajowej 1.

Więcej informacji: