11 maja br. odbyła się druga edycja Biegu Akademickiego skierowanego do studentów oraz pracowników szczecińskich uczelni. Na dystansie ok. 3 km, w dwóch turach łącznie pobiegło 500 osób.

Start Biegu Akademickiego odbył się w dwóch falach, start pierwszej fali o godz. 13:00, start drugiej fali o godz. 14:00. Trasa przebiegała ścieżką asfaltową wokół kąpieliska Arkonka.

Pomiar czasu biegu odbywał się za pomocą chipów znajdujących się w numerach startowych uczestników (elektroniczny pomiar czasu).

Poza biegiem na uczestników czekało miasteczko naukowe, a w nim 7 stacji badawczych, w których można było wykonać:

• pomiar wysokości wyskoku i siły,
  • pomiar rozkładu szybkości,
  • badania antropometryczne,
  • test efektywności resuscytacji krążeniowo – oddechowej,
  • badanie czasu reakcji,
  • test wytrzymałości na ergometrze wioślarskim,
  • badania genetyczne.

Dystans trzech kilometrów wokół kąpieliska Arkonka pokonało blisko 500 osób. Najszybsza „trójka” wśród mężczyzn to: Miłosz Bielak (Politechnika Morska), Rafał Kasielski (Uniwersytet Szczeciński), Klaudiusz Obojski (Pomorski Uniwersytet Medyczny), natomiast wśród kobiet zwyciężyła studentka Wydziału Kultury Fizycznej i Zdrowia Oliwia Sarnecka, drugie miejsce wywalczyła Ada Skrzypczak (Pomorski Uniwersytet Medyczny), zaś trzecia pozycja przypadła Edycie Dydek (Uniwersytet Szczeciński).

Marek Kolbowicz

zwycięzcy

medale

pracownicy wydziału Kultury fizycznej i zdrowia

ognisko

Na pierwsze 200 osób, które „zaliczyły” wszystkie wyżej wymienione stacje, czekało także badanie genetyczne

Każdy uczestnik kończący bieg otrzymał na mecie pamiątkowy medal. Zdobywcy miejsc I – III w klasyfikacjach generalnej kobiet i mężczyzn otrzymali pamiątkowe statuetki

Cieszymy się, że kolejna edycja Biegu Akademickiego spotkała się z dużym zainteresowaniem, przysparza wszystkim tak wiele radości, a także przyczynia się do rozwoju nauki. Wydarzenie jest również miejscem integracji szczecińskiego środowiska akademickiego.

Finansowanie projektu: środki budżetu państwa Społeczna Odpowiedzialność Nauki, środki Uniwersytetu Szczecińskiego, Pomorze Zachodnie i Lotto.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z wydarzenia.