Uniwersytet Szczeciński zawsze chętnie wspiera działania podejmowane w celu zwalczania pandemii COVID-19. Dlatego, przy wsparciu  Wojewody Zachodniopomorskiego, Uczelnia podjęła inicjatywę, by na terenie Uczelni  działał mobilny punkt szczepień.

Podczas  otwarcia mobilnego punktu szczepień na US, Zbigniew Bogucki, Wojewoda Zachodniopomorski apelował do wszystkich, którzy z różnych względów nie poddali się jeszcze szczepieniom przeciw COVID-19, by to zrobili jak najszybciej, aby skorzystali z tej okazji i  zadbali o  bezpieczeństwo swoje i najbliższych, szczególnie w kontekście zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

„ Chcemy zachęcić studentki i studentów Uniwersytetu Szczecińskiego, naszych pracowników oraz wszystkich mieszkańców Szczecina do szczepień przeciw COVID-19. Jako przedstawicielka środowiska akademickiego, uważam, że naszym obowiązkiem jest budowanie zaufania do osiągnięć nauki. Dlatego apeluję do wszystkich o solidarną postawę i wykorzystanie tej możliwości dla siebie i ochrony swoich bliskich”– powiedziała podczas spotkania dr hab. Katarzyna Kotarska, prof. US Prorektor ds. studenckich.

Mobilny Punkt Szczepień działa od poniedziałku 22 listopada do piątku – 26 listopada w godzinach od 10-14, w piątek do godz. 12. Szczepić się będzie można preparatami  firmy Johnson & Johnson i Pfizer. Nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja, wystarczy mieć ze sobą dokument tożsamości.

Podczas spotkania obecni byli  studenci Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Przewodniczący  Samorządu Studenckiego, Piotr Zaremba, który  zaapelował do studentów:

„Drogie koleżanki i koledzy, czekaliśmy prawie dwa lata na powrót na uczelnię i do trybu nauki stacjonarnej.  Nie chcemy pustych sal wykładowych i kampusów. Teraz jest czas byśmy stanęli ramię w ramie i wykazali się odpowiedzialnością i solidarnością w stosunku do naszych kolegów, wykładowców i całej społeczności akademickiej, zachęcam do szczepienia się przeciw COVID- 19”.