Kierunek wychowanie fizyczne wyróżniają obozy w ramach programu nauczania. Podczas wyjazdu nad jezioro (I rok I stopnia) studenci poznali zasady, procedury i normy bezpieczeństwa do uprawiania aktywności fizycznej na wodzie, a także zapoznali się z technikami survivalowymi.

Podczas obozu w górach (I rok II stopnia) studenci uczyli się opracowywania i przygotowywania programu wędrownych form turystyki kwalifikowanej oraz ich przeprowadzenia w zakresie doboru i właściwego posługiwania się sprzętem oraz ekwipunkiem w zależności od warunków terenowych i klimatycznych.

Studenci poznali również bezpieczne i sprawne sposoby poruszania się w terenie, podstawy profilaktyki lawinowej oraz specyfikę pierwszej pomocy w górach.

Nabyta wiedza i umiejętności są specjalistyczne, przez co poszerzają horyzonty oraz kwalifikacje zawodowe. Ponadto wspomnienia z obozów i nawiązane relacje, zostają z naszymi studentami na całe życie!

grupa studentów podczas wędrówki górskiej

ćwiczenia z pierwszej pomocy w górach

studenci płynący kajakami

zajęcia z windsurfingu