Wielki sukces Patryka Dobka w Tokio!

Patryk Dobek, student Wydziału Kultury Fizycznej i Zdrowia, Uniwersytetu Szczecińskiego, zdobył brązowy medal w biegu finałowym na 800 metrów w Tokio! To pierwsze Igrzyska Olimpijskie zawodnika Miejskiego Klubu Lekkoatletycznego Szczecin.

Polak finiszował z czasem 1:45.39 sek. Złoto i srebro przypadło Kenijczykom. Pierwszy na mecie był Emmanuel Korir (1:45.06), a drugi Ferguson Rotich (1:45.23).

Przed finałem Dobek zapewniał, że nie czuje się faworytem, ale spodziewa się ciekawej rywalizacji. Dyrektor MKL-u Kamil Witkowski twierdził, że naszego zawodnika stać na wszystko.

To pierwszy medal igrzysk olimpijskich w historii startów Polaków na dystansie 800 metrów. Brąz Dobka jest ósmym medalem naszej reprezentacji w Tokio!

Serdecznie gratulujemy!