W dniach 22-26 maja 2023 r. na Wydziale Kultury Fizycznej i Zdrowia gościł dr Mustafa Şakir Akgul z Wydziału Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu w Karabuk (Turcja).

W ramach swojej wizyty dr Akgul poprowadził wykład pt: „Acute Effects of PAP (Post-Activation Potentiation) on athletic performance”. W wykładzie uczestniczyli studenci diagnostyki sportowej oraz wychowania fizycznego. Dr Akgul opowiedział także o kampusie i infrastrukturze wydziału, na którym pracuje. Studentów zaskoczyła informacja o stadionie na 22 000 osób, będącym w strukturach Wydziału Wychowania Fizycznego i Sportu, na którym studenci realizują zajęcia sportowe.

W czasie trwania mobilności dr Akgul miał okazję spotkać się z panią Dziekan dr hab. Martą Stępień-Słodkowską, prof. US oraz zwiedzić Muzeum Olimpizmu i laboratoria Centrum Badań Strukturalno-Funkcjonalnych Człowieka. Pracownicy Wydziału mogli zapoznać się z badaniami prowadzonymi przez dr Akgula i nawiązać współpracę badawczą.

fot. dr Halina Budis

dr Mustafa Şakir Akgul