W imieniu Komitetu Organizacyjnego XXVI Konferencji Naukowej „Aktywność ruchowa ludzi w różnym wieku” serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu, które na stałe wpisało się do kalendarza imprez naukowych Wydziału Kultury Fizycznej i Zdrowia – Instytutu Nauk o Kulturze Fizycznej. Konferencja jest organizowana przez nasz Wydział i Instytut, Polskie Towarzystwo Naukowe Kultury Fizycznej Oddział w Szczecinie oraz Polskie Stowarzyszenie Naukowe Animacji Rekreacji i Turystyki pod auspicjamiInternational Association of Sport Kinetics (IASK). Otwarcie Konferencji – połączone ze zwiedzaniem Muzeum Olimpizmu – odbędzie się 1 grudnia 2022 roku w Bibliotece Międzywydziałowej US przy alei Piastów 40b w Szczecinie, a obrady w sekcjach tematycznych będą prowadzone w Zespole Pałacowo-Parkowym US w Małkocinie (1-2 grudnia 2022 roku). Celem tego ważnego wydarzenia dla naukowców i pasjonatów kultury fizycznej jest w szczególności popularyzacja problematyki aktywności ruchowej wśród różnych grup społecznych i promowanie aktywnych from spędzania czasu wolnego.

W Konferencji będą uczestniczyć przedstawiciele nauki z Polski i z zagranicy z następujących placówek szkolnictwa wyższego:

UCZELNIE KRAJOWE –

• Uniwersytet Zielonogórski,
  • Uniwersytet Szczeciński,
  • Uniwersytet Łódzki,
  • Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu,
  • Akademia Wychowania Fizycznego w Gdańsku,
  • Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach,
  • Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu,
  • Akademia Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim,
  • Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii w Szczecinie,
  • Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie,
  • Państwowy Badawczy Instytut Sportu w Warszawie;

UCZELNIE ZAGRANICZNE –

• University of Bath, Wielka Brytania,
  • University of Coimbra, Portugalia,
  • University of Zagreb, Chorwacja,
  • University Cologne, Niemcy,
  • National University of Ukraine, Kijow,
  • University  of Texas,
  • National Akademy of Educational Sciences of Ukraine.

Zgłoszone prace będą referowane w sekcjach tematycznych:

• Aktywność ruchowa dzieci i młodzieży,
  • Społeczne aspekty aktywności ruchowej,
  • Aktywność ruchowa osób w starszym wieku,
  • Aktywność ruchowa dorosłych,
  • Biologiczne podstawy aktywności ruchowej.

Atrakcją tegorocznej Konferencji – oprócz zwiedzania Muzeum – będzie promocja książki, autorstwa dr Arkadiusza Wołoszyna, prof. AJP, o zmarłym w zeszłym roku dr.hab. Tadeuszu Rynkiewiczu, profesorze AJP w Gorzowie Wielkopolskim, wybitnym trenerze kajakarstwa.

W tym roku wydarzenie jest realizowane przy dofinansowaniu z Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach programu „Doskonała Nauka” (nr projektu DNK/SP/549378/2022, nr sprawy
N-DN.410.4.2022, kwota dofinansowania 33 968,00 zł, całkowita wartość projektu 51 239,00 zł).

Serdecznie zapraszamy Pracowników i Studentów

dr Lila Pławińska-Kopeć