25 maja 2023 r. Wydział Kultury Fizycznej i Zdrowia odwiedzili dr Mehmet Haşim Akgül, dr Sezgin Korkmaz oraz doktorant Abdulkerim Akgül z tureckiego Mehmet Akif Ersoy University z Burdur. Nasi goście prowadzą badania naukowe związane z fizjologią sportu, biomechaniką oraz socjologią sportu.

Wizytę rozpoczęto od spotkania z panią Dziekan, dr hab. Martą Stępień-Słodkowską, prof. US. Tematem rozmów były programy studiów, a także wyzwania w kształceniu dobrych specjalistów w obszarze sportu i zdrowia w przyszłości. Następnie goście zwiedzili Muzeum Olimpizmu oraz laboratoria Centrum Badań Strukturalno-Funkcjonalnych Człowieka. Przy okazji tej wizyty rozmawiano o współpracy badawczej i możliwościach realizacji wspólnych projektów naukowych w przyszłości.

goście zturcji na tle budynku Centrum Badań Funkcjonalnych Człowieka

Goście zwiedzajacy Centrum Badań Funkcjonalnych Człowieka