Szanowni Państwo, społeczność Uniwersytetu Szczecińskiego nie ustaje w niesieniu pomocy obywatelom Ukrainy i tym razem również włącza się w pomoc szczególnie potrzebującym, organizując „Zbiórkę maseczek oraz rękawiczek jednorazowych dla potrzebujących w Ukrainie”.

Nasza akcja zbiórki jest odpowiedzią na prośbę Pana Jana Syrnyka – przewodniczącego szczecińskiego Oddziału Związku Ukraińców w Polsce, o wsparcie i pomoc w związku z dramatyczną wiadomością o zagrożeniu epidemiami (w tym niestety cholery) w Ukrainie ze względu na wysadzenie zapory w Nowej Karchowce. Pomoc organizacji międzynarodowych jest obecnie bardzo ograniczona. Potrzebne są maseczki i rękawiczki ochronne, a także środki przeciw komarom oraz tabletki do uzdatniania wody pitnej. W naszych domach mamy jeszcze zapasy, którymi się możemy podzielić, liczymy na Państwa dobre serce.

Do 14 lipca br. w budynkach Uniwersytetu Szczecińskiego będzie trwać zbiórka:

maseczek,

rękawiczek jednorazowych,

środków przeciw komarom,

tabletek do uzdatniania wody pitnej.

Dary można zostawiać w pojemnikach z napisem: „Zbiórka maseczek oraz rękawiczek jednorazowych dla potrzebujących w Ukrainie”

Zachęcamy także do wsparcia finansowego szczecińskiego Oddziału Związku Ukraińców w Polsce, który nieustannie prowadzi akcję: #RAZEM_POMÓŻMY_UKRAINIE.

Osoby, które chciałyby wesprzeć akcję, serdecznie zapraszamy do wpłat na konto:

NR KONTA: PL 20 1090 1492 0000 0001 4312 2731
KOD SWIFT: WBKPPLPP

Z góry dziękując za Państwa zaangażowanie, zapraszamy do obejrzenia filmu szerzej informującego o trwającej zbiórce: