29 listopada oraz 7 grudnia studenci zdrowia publicznego przeprowadzili zajęcia warsztatowe w Krajowym Towarzystwie Autyzmu w Szczecinie. Studenci III roku zorganizowali dla 4 grup dzieci i młodzieży – podopiecznych KTA – wróżby andrzejkowe, m.in. wróżbę z butami, lanie wosku, przepowiadanie przyszłości przez szklaną kulę. Z kolei studenci II roku przeprowadzili zajęcia z tworzenia mydełek – dorośli podopieczni KTA mieli okazję wykonać własnoręcznie kolorowe i pachnące mydełka w kształtach nawiązujących do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

Była to dobra okazja do zaobserwowania realnej pracy w grupie dzieci, młodzieży i dorosłych ze spektrum autyzmu. Studenci poznali metodykę pracy w różnych grupach wiekowych, w tym odpowiednie sposoby komunikacji z podopiecznymi oraz komunikacje alternatywną. Było to cenne doświadczenie pozwalające lepiej zrozumieć osoby, których umysły funkcjonują w inny, wyjątkowy sposób.

Inicjatorkami spotkania były dr Monika Niewiadomska, prof. US oraz dr Halina Budis