Miło nam poinformować, że nasz Wydział Kultury Fizycznej i Zdrowia podpisał kolejną umowę o współpracy, tym razem z klubem Progres Warszewo. Szkółka piłkarska z północnej dzielnicy Szczecina posiada srebrną gwiazdkę certyfikacji PZPN, co świadczy o wysokim poziomie szkolenia piłkarskiego w tym klubie. W ramach współpracy nasz Wydział i Progres zobowiązali się do współpracy w zakresie realizacji wspólnych inicjatyw (wydarzeń, imprez, konferencji szkoleniowych, popularyzacji wiedzy w formie wspólnych publikacji lub innych materiałów publikowanych) na rzecz wspierania zdrowia i podejmowania różnorodnych form aktywności fizycznej ludzi w różnym wieku, w szczególności dzieci i młodzieży uprawiającej piłkę nożną. Klub z Warszewa umożliwi naszym studentom przyjęcie na praktyki, hospitacje zajęć treningowych i meczów piłkarskich prowadzonych przez siebie drużyn.

Z ramienia Wydziału Kultury Fizycznej i Zdrowia umowę podpisała Dziekan dr hab. Marta Stępień-Słodkowska, prof. US natomiast Klub Progres Warszewo reprezentował Prezes Zlatko Gogarowski (nasz absolwent) oraz Michał Grochulski.