Drodzy studenci,

9 listopada br. została podpisana umowa pomiędzy Uniwersytetem Szczecińskim, Wydziałem Kultury Fizycznej i Zdrowia, a Polskim Związkiem Piłki Siatkowej. Umowa daje dodatkowe możliwości uzyskania kwalifikacji trenerskich studentom wybierającym specjalizacje z piłki siatkowej. Pan Sebastian Świderski, prezes Zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej zaznaczył, że nawiązanie współpracy z naszą Uczelnią jest ważne i potrzebne dla polskiej siatkówki: „Bardzo cieszę się, że Uniwersytet Szczeciński dołączy do grona uczelni, które chcą z nami współpracować, a przede wszystkim chcą szkolić nowych trenerów. My ze swojej strony mamy dużą bazę dzieci i młodzieży i dlatego wciąż potrzebujemy trenerów, którzy są wykształceni na wysokim poziomie, po to aby zapewnić młodzieży możliwość trenowania w sposób profesjonalny. Moim marzeniem jest, aby dwie reprezentacje naszego kraju prowadzili polscy trenerzy, abyśmy mogli się chwalić, że to my jesteśmy najlepsi na świecie, nie tylko na boisku, ale też na ławce trenerskiej.”

Prezes PZPS zaznaczył iż, „Zawarte dziś porozumienie jest wyrazem tego, że mamy ogromny potencjał siatkarski, jako miasto i region i aby go należycie wykorzystać potrzebni są dobrzy trenerzy, których z jednej strony trzeba kształcić, a z drugiej egzaminować, aby wyeksponować efektywność tego potencjału. Mamy trenerów, którzy wywodzą się z naszego środowiska, a teraz będzie ich więcej. Trzymając poziom wyznaczony przez Polski Związek Piłki Siatkowej, będziemy dokładać starań, aby jak najlepiej wykształcić naszych studentów i przygotować do zawodu trenera – powiedział podczas spotkania prof. dr hab. Waldemar Tarczyński – Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego.