Wystawa pamiątek sportowych (piłka ręczna) jest wydarzeniem towarzyszącym uroczystości z okazji 70-lecia zorganizowanej piłki ręcznej na Pomorzu Zachodnim. Między innymi w dniu 5 kwietnia odbędzie się konferencja naukowa na Wydziale Kultury Fizycznej i Zdrowia Uniwersytetu Szczecińskiego, a 6 kwietnia- Jubileuszowa Gala. Wyeksponowane pamiątki wybrano z bogatej kolekcji muzealnej znajdującej się w zbiorach Wydziału (Sala historii sportu). Obok przypinek sportowych, odznaczeń, medali i legitymacji pionierów szczecińskiego sportu znajdują się w niej dyplomy, proporczyki, materiały drukowane i manuskrypty (kroniki sportowe), plakaty (afisze) oraz fotografie.

Wystawa będzie dostępna w holu Książnicy Pomorskiej w Szczecinie między 4 a 30 kwietnia 2024 roku.